Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
SCHNEIDER LUB12 TeSys řada U, základní výkonový modul, přímý spouštěč 12 A

- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
SCHNEIDER LUB12 TeSys řada U, základní výkonový modul, přímý spouštěč 12 ADO 3 PRACOVNÍCH DNŮ2 493,00 Kč/ ks2 060,33 Kč bez DPH
SCHNEIDER LUB12 TeSys řada U, základní výkonový modul, přímý spouštěč 12 A
TeSys U standardní výkonová základna, 3P (3Z), 12A/690V, doplní se řídicí jednotkou LUC pro vytvoření spouštěče TeSys U, pro 3fázové aplikace motoru do 5.5kW@400V. Základna je tvořena napájecími kontakty, ovl. cívkou, otočnou rukojetí, modulární konstrukcí pro další moduly, které tvoří "vše v jednom"spouštěč se základními nebo rozšířenými ochrannými a řídicími funkcemi. Je vybaven svorkovnicí a zaslepovacími okny zakrývající prázdné dutiny. Poskytuje vysokou vypínací schopnost Icu 50kA@400V, řízení start-stop zaručené pro 3600 cyklů/hod. Velmi kompaktní (šířka 45 mm), montáž na lištu DIN a šroubové upevnění, s otočnou rukojetí pro visací zámek. Certifikováno v případě použití ve spojení s řídicí jednotkou LUC (IEC, ULC, CSA, EAC, Marine), splňuje požadavky normy Green Premium (RoHS/REACh).
PARAMETRY
| řada | TeSys |
|---|---|
| označení výrobku | TeSys Ultra |
| označení přístroje | LUB |
| typ produktu nebo součásti | Nereverzační výkonový blok |
| použití zařízení | Ovládání motoru Motorová ochrana |
| popis pólů | 3P |
| Vhodný pro bezpečné odpojení | Ano |
| [Ue] jmenovité pracovní napětí | 690 V AC pro výkonový obvod |
| frekvence sítě | 40...60 Hz |
| [Ith] jmenovitý tepelný proud | 12 A |
| [Ie] jmenovitý pracovní proud | 12 A při <= 440 V 12 A při 500 V 9 A při 690 V |
| kategorie použití | AC-43 AC-44 AC-41 |
| [Ics] jmenovitá provozní vypínací schopnost | 50 kA při 230 V 50 kA při 440 V 10 kA při 500 V 4 kA při 690 V |
| Složení pomocného kontaktu | 1 Z + 1 V |
| typ pomocných kontaktů | Typ nuceně vedené kontakty (1 Z + 1 V) podle IEC 60947-4-1 typ zrcadlové kontakty (1 V) podle IEC 60947-1 |
| [Uc] napětí řídicího obvodu | 24 V AC 50/60 Hz 24 V DC 48...72 V AC 50/60 Hz 48...72 V DC 110...240 V AC 50/60 Hz 110...220 V DC |
| typická spotřeba proudu | 130 mA při 24 V DC I maximální při přítahu s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 140 mA při 24 V AC I maximální při přítahu s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 150 mA při 24 V DC I maximální při přítahu s LUCM 280 mA při 110...220 V DC I maximální při přítahu s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 280 mA při 110...240 V AC I maximální při přítahu s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 280 mA při 48...72 V AC I maximální při přítahu s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 280 mA při 48...72 V DC I maximální při přítahu s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 35 mA při 110...220 V DC I rms pro přídrž s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 35 mA při 110...240 V AC I rms pro přídrž s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 35 mA při 48...72 V AC I rms pro přídrž s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 35 mA při 48...72 V DC I rms pro přídrž s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 60 mA při 24 V DC I rms pro přídrž s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 70 mA při 24 V AC I rms pro přídrž s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 70 mA při 24 V DC I rms pro přídrž s LUCM |
|---|---|
| tepelné ztráty | 2 W pro ovládací obvod s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD 1,7 W pro ovládací obvod s LUCM |
| úroveň bezpečnosti a spolehlivosti | B10d = 1369863 cykly stykač s jmenovitým zatížením podle EN/ISO 13849-1 B10d = 20000000 cykly stykač s mechanickým zatížením podle EN/ISO 13849-1 |
| provozní doba | 35 ms vypnuto s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD, LUCM pro ovládací obvod 50 ms při >= 72 V sepnuto s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD pro ovládací obvod 60 ms při 48 V sepnuto s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD pro ovládací obvod 70 ms při 24 V sepnuto s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD pro ovládací obvod 75 ms sepnuto s LUCM pro ovládací obvod |
| mechanická životnost | 15 Mcyklů |
| provozní rychlost | 3600 cyk/h |
| certifikace výrobků | CE UL CSA CCC EAC ASEFA ATEX Marine |
| standardy | EN 60947-6-2 IEC 60947-6-2 UL 60947-4-1, s fázovou přepážkou CSA C22.2 No 60947-4-1, s fázovou přepážkou |
| [Ui] jmenovité izolační napětí | 690 V podle IEC 60947-6-2 (stupeň znečištění 3) 600 V podle UL 60947-4-1 600 V podle CSA C22.2 No 60947-4-1 |
| [Uimp] jmenovité impulzní výdržné napětí | 6 kV podle IEC 60947-6-2 |
| bezpečné oddělení obvodu | 400 V SELV mezi ovládacími a pomocnými obvody podle IEC 60947-1 dodatek N 400 V SELV mezi ovládacím nebo pomocným obvodem a silovým obvodem podle IEC 60947-1 dodatek N |
| upevnění | Nacvaknutím (lišta DIN) Upevnění šroubem (deska) |
| připojení - svorky | Ovládací obvod: šroubové svorky 1 kabel(y) 0,34…1,5 mm² ohebný s kabelovou koncovkou Ovládací obvod: šroubové svorky 1 kabel(y) 0,75…1,5 mm² ohebný bez kabelové koncovky Ovládací obvod: šroubové svorky 1 kabel(y) 0,75…1,5 mm² pevný Ovládací obvod: šroubové svorky 2 kabel(y) 0,34…1,5 mm² ohebný s kabelovou koncovkou Ovládací obvod: šroubové svorky 2 kabel(y) 0,75…1,5 mm² ohebný bez kabelové koncovky Ovládací obvod: šroubové svorky 2 kabel(y) 0,75…1,5 mm² pevný Výkonový obvod: šroubové svorky 1 kabel(y) 1…10 mm² pevný Výkonový obvod: šroubové svorky 1 kabel(y) 1…6 mm² ohebný s kabelovou koncovkou Výkonový obvod: šroubové svorky 1 kabel(y) 2,5…10 mm² ohebný bez kabelové koncovky Výkonový obvod: šroubové svorky 2 kabel(y) 1…6 mm² ohebný s kabelovou koncovkou Výkonový obvod: šroubové svorky 2 kabel(y) 1…6 mm² pevný Výkonový obvod: šroubové svorky 2 kabel(y) 1,5…6 mm² ohebný bez kabelové koncovky |
| kroutící moment | Ovládací obvod: 0,8…1,2 N.m plochý šroubovák 5 mm Ovládací obvod: 0,8…1,2 N.m Philips č. 1 šroubovák 5 mm Výkonový obvod: 1,9…2,5 N.m plochý šroubovák 6 mm Výkonový obvod: 1,9…2,5 N.m Philips č. 2 šroubovák 6 mm Výkonový obvod: 1,9…2,5 N.m pozidriv No 2 šroubovák 6 mm |
| šířka | 45 mm |
| výška | 154 mm |
| hloubka | 126 mm |
| hmotnost přístroje | 0,9 kg |
| označení kompatibility | LUB |
| stupeň krytí IP | IP20 (přední panel se svorkami) podle IEC 60947-1 IP20 (další čelní strany) podle IEC 60947-1 IP40 (přední panel mimo propojovací zónu) podle IEC 60947-1 |
|---|---|
| Použití ochrany | TH podle IEC 60068 |
| teplota okolního vzduchu pro provoz | -25…60 °C s LUCM -25…70 °C s LUCA, LUCB, LUCC, LUCD |
| teplota okolí pro uskladnění | -40…85 °C |
| Požární odolnost | 960 °C držáky součásti pod napětím podle IEC 60695-2-12 650 °C podle IEC 60695-2-12 |
| pracovní nadmořská výška | 2000 m |
| odolnost proti otřesům | 10 gn silové póly vypnuty podle IEC 60068-2-27 15 gn silové póly sepnuty podle IEC 60068-2-27 |
| odolnost proti vibracím | 2 gn (f= 5…300 Hz) silové póly vypnuty podle IEC 60068-2-27 4 gn (f= 5…300 Hz) silové póly sepnuty podle IEC 60068-2-27 |
| odolnost proti elektrostatickému výboji | 8 kV úroveň 3 na otevřeném vzduchu podle IEC 61000-4-2 8 kV úroveň 4 při kontaktu podle IEC 61000-4-2 |
| odolnost proti rádiovým polím | 10 V/m 3 podle IEC 61000-4-3 |
| odolnost proti rychlým přechodům | 2 kV třída 3 sériové vedení podle IEC 61000-4-4 4 kV třída 4 všechny obvody mimo pro sériového vedení podle IEC 61000-4-4 |
| nerozptýlená rázová vlna | 1 kV sériový režim 24...240 V AC podle IEC 60947-6-2 1 kV sériový režim 48...220 V DC podle IEC 60947-6-2 2 kV společný režim 24...240 V AC podle IEC 60947-6-2 2 kV společný režim 48...220 V DC podle IEC 60947-6-2 |
| odolnost proti radioelektrickým polím | 10 V podle IEC 61000-4-6 |
| odolnost proti mikropřerušením | 3 ms pro ovládací obvod |
| odolnost proti poklesům napětí | 70 % / 500 ms podle IEC 61000-4-11 |

