Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
SCHNEIDER LC1D80BD Stykač 80A 1"Z" +1"V" 24VDC

- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
SCHNEIDER LC1D80BD Stykač 80A 1"Z" +1"V" 24VDCDO 3 PRACOVNÍCH DNŮ6 279,00 Kč/ ks5 189,26 Kč bez DPH
SCHNEIDER LC1D80BD Stykač 80A 1"Z" +1"V" 24VDC
TeSys D stykač, 3P (3Z), pro aplikace ovládání motoru do 80 A/1000 V AC-3 (37kW@400V). Poskytuje 24V DC cívku, 1Z+1V vestavěné pomocné kontakty (certifikováno V zrcadlo), připojení napájení šroubovými svorkami, připojení šroubovými svorkami. Pro provozní rychlosti do 3 600 cyklů/hod. a prostředí až do 60 °C zajišťuje vysokou spolehlivost a odolnost. Kompaktní (šířka 85 mm), montáž na lištu DIN nebo upevnění šroubem. Certifikováno více standardů (IEC, UL, CSA, CCC, EAC, Marine), vyhovuje Green Premium (RoHs/Reach).
PARAMETRY
| řada | TeSys |
|---|---|
| výrobková řada | TeSys Deca |
| typ produktu nebo součásti | Stykač |
| označení přístroje | LC1D |
| použití stykače | Ovládání motoru Odporová zátěž |
| kategorie použití | AC-3 AC-3e AC-4 AC-1 |
| popis pólů | 3P |
| [Ue] jmenovité pracovní napětí | Výkonový obvod: <= 300 V DC 25...400 Hz Výkonový obvod: <= 690 V AC |
| [Ie] jmenovitý pracovní proud | 125 A 60 °C) při <= 440 V AC AC-1 pro výkonový obvod 80 A 60 °C) při <= 440 V AC AC-3 pro výkonový obvod 80 A 60 °C) při <= 440 V AC-3e pro výkonový obvod |
| [Uc] control circuit voltage | 24 V DC |
| výkon motoru (kW) | 22 kW při 220...230 V AC 50 Hz (AC-3) 37 kW při 380...400 V AC 50 Hz (AC-3) 45 kW při 415...440 V AC 50 Hz (AC-3) 55 kW při 500 V AC 50 Hz (AC-3) 45 kW při 660...690 V AC 50 Hz (AC-3) 15 kW při 400 V AC 50 Hz (AC-4) 22 kW při 220...230 V AC 50 Hz (AC-3e) 37 kW při 380...400 V AC 50 Hz (AC-3e) 45 kW při 415...440 V AC 50 Hz (AC-3e) 55 kW při 500 V AC 50 Hz (AC-3e) 45 kW při 660...690 V AC 50 Hz (AC-3e) |
|---|---|
| výkon motoru HP (UL / CSA) | 7,5 hp při 120 V AC 50/60 Hz pro 1 fáz. motory 15 hp při 230/240 V AC 50/60 Hz pro 1 fáz. motory 30 hp při 200/208 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory 30 hp při 230/240 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory 60 hp při 460/480 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory 60 hp při 575/600 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory |
| označení kompatibility | LC1D |
| složení sílových kontaktů pólu | 3 Z |
| kompatibilita kontaktu | M9 |
| Přední kryt | Ano |
| [Ith] jmenovitý tepelný proud | 10 A při <60 °C pro signalizační obvod 125 A při <60 °C pro výkonový obvod |
| Irms jmen.zapínací proud | 140 A AC pro signalizační obvod podle IEC 60947-5-1 250 A DC pro signalizační obvod podle IEC 60947-5-1 1100 A při 440 V pro výkonový obvod podle IEC 60947 |
| jmenovitá vypínací schopnost | 1100 A při 440 V pro výkonový obvod podle IEC 60947 |
| [Icw] jmenovitý krátkodobý výdržný proud | 640 A při <40 °C - 10 s pro výkonový obvod 990 A při <40 °C - 1 s pro výkonový obvod 135 A při <40 °C - 10 min pro výkonový obvod 320 A při <40 °C - 1 min pro výkonový obvod 100 A - 1 s pro signalizační obvod 120 A - 500 ms pro signalizační obvod 140 A - 100 ms pro signalizační obvod |
| jmenovitý proud pojistky | 10 A gG pro signalizační obvod podle IEC 60947-5-1 200 A gG při <= 690 V koordinace typ 1 pro výkonový obvod 160 A gG při <= 690 V koordinace typ 2 pro výkonový obvod |
| průměrná impedance | 0,8 mΩ - Ith 125 A 50 Hz pro výkonový obvod |
| ztrátový výkon na pól | 5,1 W AC-3 12,5 W AC-1 5,1 W AC-3e |
| [Ui] jmenovité izolační napětí | Výkonový obvod: 600 V CSA certifikováno Výkonový obvod: 600 V UL certifikováno Výkonový obvod: 1000 V podle IEC 60947-4-1 Signalizační obvod: 690 V podle IEC 60947-1 Signalizační obvod: 600 V CSA certifikováno Signalizační obvod: 600 V UL certifikováno |
| kategorie přepětí | III |
| stupeň znečištění | 3 |
| [Uimp] jmenovité impulzní výdržné napětí | 8 kV podle IEC 60947 |
| úroveň bezpečnosti a spolehlivosti | B10d = 1369863 cykly stykač s jmenovitým zatížením podle EN/ISO 13849-1 B10d = 20000000 cykly stykač s mechanickým zatížením podle EN/ISO 13849-1 |
| mechanická životnost | 4 Mcyklů |
| elektrická životnost | 0,8 Mcyklů 125 A AC-1 při Ue <= 440 V 1,5 Mcyklů 80 A AC-3 při Ue <= 440 V 1,5 Mcyklů 80 A AC-3e při Ue <= 440 V |
| typ ovládacího obvodu | DC standardní |
| provedení cívky | Bez vestavěného odrušovacího modulu |
| meze napětí ovl. obvodu | 0,1...0,3 Uc -40…70 °C odpadnutí DC 0,85...1,1 Uc -40…55 °C provozní DC 1 ... 1,1 Uc 55…70 °C provozní DC |
| spotřeba při přítahu (W) | 22 W 20 °C) |
| přídržný příkon ve W | 22 W při 20 °C |
| provozní doba | 95...130 ms spínání 20...35 ms vypínání |
| časová konstanta | 75 ms |
| maximální provozní rychlost | 3600 cyk/h při <60 °C |
| Připojení - svorky | Šroubové svorky ovládací obvod: 2 1…2,5 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Šroubové svorky ovládací obvod: 1 1…2,5 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Šroubové svorky ovládací obvod: 1 1…4 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Šroubové svorky ovládací obvod: 2 1…4 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Šroubové svorky ovládací obvod: 1 1…4 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky Šroubové svorky ovládací obvod: 2 1…4 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky Konektor výkonový obvod: 1 4…50 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Konektor výkonový obvod: 2 4…25 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Konektor výkonový obvod: 1 4…50 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Konektor výkonový obvod: 2 4…16 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Konektor výkonový obvod: 1 4…50 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky Konektor výkonový obvod: 2 4…25 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky |
| kroutící moment | Ovládací obvod: 1,2 N.m - na šroubové svorky - pomocí šroubováku plochý Ø 6 mm Ovládací obvod: 1,2 N.m - na šroubové svorky - pomocí šroubováku Philips č. 2 Výkonový obvod: 12 N.m - na konektor - pomocí šroubováku plochý Ø 6 až 8 mm Výkonový obvod: 12 N.m - na konektor šestihranný 4 mm Ovládací obvod: 1,2 N.m - na šroubové svorky - pomocí šroubováku pozidriv No 2 |
| Složení pomocného kontaktu | 1 Z + 1 V |
| typ pomocných kontaktů | Typ mechanicky svázané kontakty 1 Z + 1 V podle IEC 60947-5-1 typ zrcadlové kontakty 1 V podle IEC 60947-4-1 |
| frekvence signalizačního obvodu | 25...400 Hz |
| minimální spínané napětí | 17 V pro signalizační obvod |
| minimální spínací proud | 5 mA pro signalizační obvod |
| izolační odpor | > 10 MΩ pro signalizační obvod |
| nepřekrývající se čas | 1,5 ms při vypnutí mezi V a Z kontaktem 1,5 ms při zapnutí mezi V a Z kontaktem |
| upevnění | Deska Lišta |
| standardy | CSA C22.2 č. 14 EN 60947-4-1 EN 60947-5-1 IEC 60947-4-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
|---|---|
| certifikace výrobků | GOST RINA gL DNV CSA CCC UL LROS (Lloyds register of shipping) BV |
| stupeň krytí IP | IP20 čelní podle IEC 60529 |
| použití ochrany | TH podle IEC 60068-2-30 |
| klimatická odolnost | Podle IACS E10 vystavení vlhkému teplu |
| dovolená teplota okolního vzduchu | -40…60 °C 60…70 °C se snížením zatížení |
| pracovní nadmořská výška | 0...3000 m |
| požární odolnost | 850 °C podle IEC 60695-2-1 |
| odolný proti působení plamene | V1 podle UL 94 |
| mechanická robustnost | Vibrace stykač vypnut (2 Gn, 5...300 Hz) Rázy stykač vypnut (8 Gn po dobu 11 ms) Vibrace stykač sepnut (3 Gn, 5...300 Hz) Rázy stykač sepnut (10 Gn po dobu 11 ms) |
| výška | 127 mm |
| šířka | 85 mm |
| hloubka | 186 mm |
| hmotnost přístroje | 2,59 kg |

