Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
SCHNEIDER LC1D40AP7 3P Everlink stykač AC3 440V 40A cívka 230VAC
- Akce

- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
SCHNEIDER LC1D40AP7 3P Everlink stykač AC3 440V 40A cívka 230VACDO 3 PRACOVNÍCH DNŮ2 145,00 Kč/ ks1 772,73 Kč bez DPH
SCHNEIDER LC1D40AP7 3P Everlink stykač AC3 440V 40A cívka 230VAC
TeSys D stykač - 3P (3Z) - pro aplikace ovládání motoru do 40 A/690 V AC -3 (18.5kW@400V). Poskytuje 230V 50/60Hz AC cívka, 1Z+1V vestavěné pomocné kontakty (certifikováno V zrcadlo), připojení napájení EverLink BTR šroubovými konektory, připojení šroubovými svorkami. Pro provozní rychlosti do 3 600 cyklů/hod. a prostředí až do 60 °C zajišťuje vysokou spolehlivost a odolnost. Kompaktní (šířka 55 mm), montáž na lištu DIN nebo upevnění šroubem. Certifikováno více standardů (IEC, UL, CSA, CCC, EAC, Marine), vyhovuje Green Premium (RoHs/Reach).
PARAMETRY
| řada | TeSys TeSys Deca |
|---|---|
| výrobková řada | TeSys Deca |
| typ produktu nebo součásti | Stykač |
| označení přístroje | LC1D |
| použití stykače | Ovládání motoru Odporová zátěž |
| kategorie použití | AC-4 AC-1 AC-3 AC-3e |
| popis pólů | 3P |
| [Ue] jmenovité pracovní napětí | Výkonový obvod: <= 690 V AC 25...400 Hz Výkonový obvod: <= 300 V DC |
| [Ie] jmenovitý pracovní proud | 60 A 60 °C) při <= 440 V AC AC-1 pro výkonový obvod 40 A 60 °C) při <= 440 V AC AC-3 pro výkonový obvod 40 A 60 °C) při <= 440 V AC AC-3e pro výkonový obvod |
| [Uc] control circuit voltage | 230 V AC 50/60 Hz |
| výkon motoru (kW) | 18,5 kW při 380...400 V AC 50/60 Hz (AC-3) 11 kW při 220...230 V AC 50/60 Hz (AC-3) 22 kW při 415...440 V AC 50/60 Hz (AC-3) 22 kW při 500 V AC 50/60 Hz (AC-3) 30 kW při 660...690 V AC 50/60 Hz (AC-3) 9 kW při 400 V AC 50/60 Hz (AC-4) 18,5 kW při 380...400 V AC 50/60 Hz (AC-3e) 11 kW při 220...230 V AC 50/60 Hz (AC-3e) 22 kW při 415...440 V AC 50/60 Hz (AC-3e) 22 kW při 500 V AC 50/60 Hz (AC-3e) 30 kW při 660...690 V AC 50/60 Hz (AC-3e) |
|---|---|
| výkon motoru HP (UL / CSA) | 5 hp při 230/240 V AC 50/60 Hz pro 1 fáz. motory 10 hp při 230/240 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory 30 hp při 575/600 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory 10 hp při 200/208 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory 3 hp při 115 V AC 50/60 Hz pro 1 fáz. motory 30 hp při 460/480 V AC 50/60 Hz pro 3 fáze motory |
| označení kompatibility | LC1D |
| složení sílových kontaktů pólu | 3 Z |
| kompatibilita kontaktu | M2 |
| Přední kryt | Ano |
| [Ith] jmenovitý tepelný proud | 10 A při <60 °C pro signalizační obvod 60 A při <60 °C pro výkonový obvod |
| Irms jmen.zapínací proud | 140 A AC pro signalizační obvod podle IEC 60947-5-1 250 A DC pro signalizační obvod podle IEC 60947-5-1 800 A při 440 V pro výkonový obvod podle IEC 60947 |
| jmenovitá vypínací schopnost | 800 A při 440 V pro výkonový obvod podle IEC 60947 |
| [Icw] jmenovitý krátkodobý výdržný proud | 320 A při <40 °C - 10 s pro výkonový obvod 720 A při <40 °C - 1 s pro výkonový obvod 72 A při <40 °C - 10 min pro výkonový obvod 165 A při <40 °C - 1 min pro výkonový obvod 100 A - 1 s pro signalizační obvod 120 A - 500 ms pro signalizační obvod 140 A - 100 ms pro signalizační obvod |
| jmenovitý proud pojistky | 10 A gG pro signalizační obvod podle IEC 60947-5-1 80 A gG při <= 690 V koordinace typ 1 pro výkonový obvod 80 A gG při <= 690 V koordinace typ 2 pro výkonový obvod |
| průměrná impedance | 1,5 mΩ - Ith 60 A 50 Hz pro výkonový obvod |
| ztrátový výkon na pól | 2,4 W AC-3 5,4 W AC-1 2,4 W AC-3e |
| [Ui] jmenovité izolační napětí | Výkonový obvod: 600 V CSA certifikováno Výkonový obvod: 600 V UL certifikováno Signalizační obvod: 690 V podle IEC 60947-1 Signalizační obvod: 600 V CSA certifikováno Signalizační obvod: 600 V UL certifikováno Výkonový obvod: 690 V podle IEC 60947-4-1 |
| kategorie přepětí | III |
| stupeň znečištění | 3 |
| [Uimp] jmenovité impulzní výdržné napětí | 6 kV podle IEC 60947 |
| úroveň bezpečnosti a spolehlivosti | B10d = 1369863 cykly stykač s jmenovitým zatížením podle EN/ISO 13849-1 B10d = 20000000 cykly stykač s mechanickým zatížením podle EN/ISO 13849-1 |
| mechanická životnost | 6 Mcyklů |
| elektrická životnost | 1,4 Mcyklů 60 A AC-1 při Ue <= 440 V 1,5 Mcyklů 40 A AC-3 při Ue <= 440 V 1,5 Mcyklů 40 A AC-3e při Ue <= 440 V |
| typ ovládacího obvodu | AC při 50/60 Hz standardní |
| provedení cívky | Bez vestavěného odrušovacího modulu |
| meze napětí ovl. obvodu | 0,3...0,6 Uc -40…70 °C odpadnutí AC 50/60 Hz 0,8...1,1 Uc -40…60 °C provozní AC 50 Hz 0,85...1,1 Uc -40…60 °C provozní AC 60 Hz 1 ... 1,1 Uc 60…70 °C provozní AC 50/60 Hz |
| spotřeba při přítahu (VA) | 140 VA 60 Hz cos fi 0,75 20 °C) 160 VA 50 Hz cos fi 0,75 20 °C) |
| přídržný příkon ve VA | 13 VA 60 Hz cos fi 0,3 20 °C) 15 VA 50 Hz cos fi 0,3 20 °C) |
| tepelné ztráty | 4…5 W při 50/60 Hz |
| provozní doba | 4...19 ms vypínání 12...26 ms spínání |
| maximální provozní rychlost | 3600 cyk/h při <60 °C |
| Připojení - svorky | Šroubové svorky ovládací obvod: 2 1…2,5 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Šroubové svorky ovládací obvod: 1 1…4 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Šroubové svorky ovládací obvod: 2 1…4 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Šroubové svorky ovládací obvod: 1 1…4 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Šroubové svorky ovládací obvod: 1 1…4 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky Šroubové svorky ovládací obvod: 2 1…4 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky Šroubové svorky výkonový obvod: 1 1…35 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Šroubové svorky výkonový obvod: 2 1…25 mm² - tuhost kabelu: ohebný bez kabelové koncovky Šroubové svorky výkonový obvod: 1 1…35 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Šroubové svorky výkonový obvod: 2 1…25 mm² - tuhost kabelu: ohebný s kabelovou koncovkou Šroubové svorky výkonový obvod: 1 1…35 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky Šroubové svorky výkonový obvod: 2 1…25 mm² - tuhost kabelu: pevný bez kabelové koncovky |
| kroutící moment | Ovládací obvod: 1,7 N.m - na šroubové svorky - pomocí šroubováku plochý Ø 6 mm Ovládací obvod: 1,7 N.m - na šroubové svorky - pomocí šroubováku Philips č. 2 Výkonový obvod: 8 N.m - na šroubovací svorky EverLink - kabel 25…35 mm² šestihranný 4 mm Výkonový obvod: 5 N.m - na šroubovací svorky EverLink - kabel 1…25 mm² šestihranný 4 mm Ovládací obvod: 1,7 N.m - na šroubové svorky - pomocí šroubováku pozidriv No 2 Výkonový obvod: 2,5 N.m - na šroubové svorky - pomocí šroubováku pozidriv No 2 |
| Složení pomocného kontaktu | 1 Z + 1 V |
| typ pomocných kontaktů | Typ mechanicky svázané kontakty 1 Z + 1 V podle IEC 60947-5-1 typ zrcadlové kontakty 1 V podle IEC 60947-4-1 |
| frekvence signalizačního obvodu | 25...400 Hz |
| minimální spínané napětí | 17 V pro signalizační obvod |
| minimální spínací proud | 5 mA pro signalizační obvod |
| izolační odpor | > 10 MΩ pro signalizační obvod |
| nepřekrývající se čas | 1,5 ms při vypnutí mezi V a Z kontaktem 1,5 ms při zapnutí mezi V a Z kontaktem |
| upevnění | Lišta Deska |
| standardy | CSA C22.2 č. 14 EN 60947-4-1 EN 60947-5-1 IEC 60947-4-1 IEC 60947-5-1 UL 508 IEC 60335-1 |
|---|---|
| certifikace výrobků | CCC CSA GOST UL |
| stupeň krytí IP | IP20 čelní podle IEC 60529 |
| použití ochrany | TH podle IEC 60068-2-30 |
| klimatická odolnost | Podle IACS E10 vystavení vlhkému teplu podle IEC 60947-1 Annex Q category D vystavení vlhkému teplu |
| dovolená teplota okolního vzduchu | -40…60 °C 60…70 °C se snížením zatížení |
| pracovní nadmořská výška | 0...3000 m |
| požární odolnost | 850 °C podle IEC 60695-2-1 |
| odolný proti působení plamene | V1 podle UL 94 |
| mechanická robustnost | Vibrace stykač vypnut (2 Gn, 5...300 Hz) Vibrace stykač sepnut (4 Gn, 5...300 Hz) Rázy stykač sepnut (15 Gn po dobu 11 ms) Rázy stykač vypnut (10 Gn po dobu 11 ms) |
| výška | 122 mm |
| šířka | 55 mm |
| hloubka | 120 mm |
| hmotnost přístroje | 0,85 kg |

